DLA RODZICÓW

13 października 2020 r. nasza szkoła włączyła się do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
„Przerwa na czytanie” to pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Czytanie przebiegało w klasach pod opieką nauczycieli, a także na korytarzach szkolnych i w świetlicy. Dla wszystkich chętnych, którzy jeszcze wolą posłuchać, podczas przerw została zorganizowana tzw. strefa czytania.
Akcja została w Polsce zorganizowana po raz piąty, a w naszej szkole po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i będzie nas jeszcze więcej.